Jestliže zadáte stěhovací firmě zakázku na klíč, nebo alespoň z větší části počtu vašich břemen, snížíte tím pravděpodobnost úrazu členů vaší rodiny na minimum. Přesto k nim však může dojít, a my si nyní objasníme některé situace, které jsou v souvislosti se stěhováním nebezpečné.
Náledí – nepodceňujte meteorologické předpovědi, a zejména ne ty, v souvislosti s tvorbou náledí. Velmi nebezpečné jsou hlavně situace, kdy na velmi studený zemský povrch začnou padat dešťové srážky, a vytvoří se tu souvislá vrstva ledu. Stěhujete-li se zrovna v tomto období, měli byste mít pro všechny případy po ruce posypový materiál, nejlépe písek, případně alespoň sůl. Někdy se mohou hodit i tzv. nesmeky, což jsou návleky na boty s kovovými bodci na podrážce.
Čerstvě napadaný sníh – když napadne těžký sníh, a je teplota na nule, náledí se obvykle nevytvoří, a není to tak nebezpečné. Stačí sníh odmést koštětem či hrablem a povrch vozovky zůstane převážně pouze mokrý. Horší je to ale u prachového sněhu a při teplotách pod nulou, kdy se sníh ušlape, a vytvoří velmi hladký a kluzký terén. Nepodceňujte tyto situace a opětovně nasazujte posypový materiál.
Nestabilní povrch – některé povrchy, na nichž se pohybujeme, se mohou stát při stěhování v Praze osudnými a zavinit i vážný úraz. Nemusí to být jen namoklý terén na chodníku nebo venku na trávníku, může se tím stát i nevhodný povrch uvnitř domu nebo bytu, například podklouznutí nebo zakopnutí o koberec, rohožku, rozloženou papírovou krabici, PVC, https://www.zkratky.cz/PV%25C3%2588/21558 práh apod. proto je vhodné všechny tyto nebezpečné předměty ještě před stěhováním odstranit z cesty jak stěhovákům, tak i sobě.
Nadměrná hmotnost břemen – snažte se balit věci do krabic tak, aby nevážily víc, jak 15 kg. Zároveň se vyhněte přenášení těžších předmětů a spoléhejte se na stěhovací firmu, která se touto činností zabývá na profesionální úrovni.