Zhotovit skříň na míru je v zásadě jednoduché. Když se na ni zadíváte z detailu, z velké blízkosti, zjistíte, že jde o soustavu navzájem pospojovaných desek, které zakrývají posuvné dveře. Přitom je docela zvláštní, že lidé v minulosti na podobné řešení nepřišli, truhláři na zámcích z doby renesance, baroka či empíru vyráběli nádherné intarzované kousky, ale vždy šlo o nábytek kusový a velmi masivní. Vestavěným skříním se tak trochu podobaly zámecké knihovny, mnohdy zakrývaly místnost od stropu až k podlaze, přitom stačilo v podobném duchu vytvářet i skladovací prostory pro šatstvo nebo potraviny.
Za socialismu zas v obývacích pokojích dominoval sektorový nábytek a odtud byl už jen malý krůček k vestavbám, které jsou koncepčně jednodušší, stylově zajímavější a zároveň praktičtější. Kam všude se vestavěné skříně na míru Praha hodí a co lze do nich ukládat?
Výplně předsíní, hal a chodeb – v 90. letech bylo běžným zvykem umístit vestavbu do ložnice, ráno stačilo vstát, provést nezbytnou hygienu a pohodlně sáhnout po ošacení ukrytém pod posuvnými dveřmi. Časem od tohoto nápadu mnozí ustoupili, neboť např. dle Feng-shui je výhodnější ložnici ponechat vzdušnou, pouze s květinami, a předměty skladovat mimo obytné prostory. Právě zde vestavby nezaclání, a ačkoli mohou prostor chodeb velmi zúžit, nemají na naší psychiku významný negativní vliv.
Podkroví, výklenky a schody – výhodou vestaveb je možnost zakrýt křivé rohy a zdi, nevzhledné výklenky, kam by nezapadl ani odkládací stolek nebo vzrostlá rostlina, lze je přizpůsobit jakémukoli řešení v bytě, jako jsou šikmá či lomená schodiště, vstupy na terasu nebo do zimní zahrady, podkrovní zkosené místnosti atp. Značnou výhodou je jednoduchý a snadno ovladatelný posuvný dveřní systém a vzhled skříní v mnoha barvách a stylech. Můžete vsadit i na bílou barvu skříní, ta se hodí do každého interiéru a navíc dobře odráží v místnosti přirozené denní i umělé světlo.