Pokud se člověk rozhoduje, že si vezme půjčku, nestačí mít jenom představu o tom, kolik peněz by tímto způsobem chtěl získat. Důležité a nejednou ještě daleko podstatnější je to, kde a za jakých podmínek je žadateli půjčí, případně půjčí-li mu je vůbec. Protože i takovou půjčku si je svým způsobem nutno zasloužit, ta není ničím, co by mohl kdokoliv získat naprosto automaticky a za nic.
A pokud je žadatel tak jaksi nedokonalý, pro poskytovatele půjček neatraktivní, má to nejednou i hodně těžké. Když totiž přijde a přizná, že má jenom skutečně zanedbatelné příjmy a navíc dost možná i nějaký ten záznam v registrech dlužníků, vesměs se na něj chvíli dívají spatra a pak ho jednoduše odmítnou. Protože jistota je jistota a někomu, kdo má pošramocenou pověst, se nikomu moc půjčovat nechce. Kdo ví, zda by to dotyčný dokázal a možná i byl ochoten v pořádku vrátit, že?
Ovšem i takový uchazeč, který má jen nízké příjmy a menší záznam v registrech dlužníků, má naději. A to s finančním produktem jménem nebankovní hypotéka.
Právě tato je totiž jako dělaná i pro ty, kdo nesplňují přísná bankovní kritéria. Zde totiž stačí dát do zástavy nějakou nemovitost a mít příjmy dostačující na to, aby z nich mohly být hrazeny alespoň ty nejnižší dosažitelné splátky, a rázem nic nebrání tomu, aby takový člověk dostal třeba až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti. Jež je posléze možno splácet třeba i dlouhých třicet let po zanedbatelných splátkách, respektive lze ale vše splatit i předčasně. A případný záznam v registrech dlužníků? I nad tím se dá často přimhouřit oko.
A tak stačí jenom vyplnit jednoduchý formulář na internetu, zaslat e-mailem k posouzení několik fotografií nemovitosti, jež má být dána do zástavy, a je to.
Pak už totiž stačí jen vyčkat na reakci nebankovní společnosti, dohodnout se s jejím zástupcem, dodat nezbytné podklady, podepsat smlouvu a vyinkasovat peníze, jež lze použít na cokoliv.
Což by pro žadatele s nějakou tou ‚vadou na kráse‘ mohl být jinde problém. Ale tady ne.